Програма Міжнародної організації праці «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» для викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти впроваджується в Україні у співпраці з партнерами – Міністерством соціальної політики, Державною службою зайнятості, Міністерством освіти і науки України та Ресурсним центром ГУРТ.

Тренінг для тренерів із числа викладачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, який відбувся 14-20 квітня 2019 року, проводився сертифікованими майстер-тренерами із багаторічним міжнародним досвідом. У разі успішного застосування набутих знань учасники отримають сертифікати тренерів Міжнародної організації праці за програмами «Генеруй бізнес-ідею» та «Розпочни свій бізнес».
Планується, що сертифіковані тренери на контрактній основі будуть залучені до проведення тренінгів для майбутніх підприємців у рамках проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», що здійснюється Міжнародною організацією праці за фінансування уряду Данії, та інших ініціатив.

Цей тренінг посилює спроможність закладів професійної (професійно-технічної освіти), які беруть участь у проекті «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ за сприяння Міністерства освіти і науки України та фінансується Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва і ТОВ «Геберіт Трейдінг».
«Знання сучасних технологій організації і здійснення комерційної діяльності, розуміння стратегії та тактики започаткування, розвитку й просування власного бізнесу зробить здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти конкурентоздатними в умовах ринкової економіки. Набуття компетентностей щодо відкриття власної справи є шляхом до розвитку малого і середнього бізнесу в Україні. Саме тому навчання за програмою «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес» – ще один крок до осучаснення вітчизняної професійної (професійно-технічної) освіти», – зазначила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік.
Через три місяці майстер-тренери Міжнародної організації праці відвідають навчальні заклади, щоб подивитися, наскільки успішно викладачі засвоїли та впровадили здобуті знання. В процесі моніторингу прийматиметься рішення про сертифікацію тренерів.
Впровадження навчання з підприємництва в освітні програми закладів професійної (професійно-технічної) освіти сприяє комплексному вирішенню проблем зайнятості та ринку праці на національному та регіональному рівнях, розвитку професійних навичок учасників ринку праці й зміцненню соціального діалогу.